14 juli

14 juli - Eric Vuillard | Do-index.org

INFORMATIE

AUTEUR
Eric Vuillard
DIMENSIE
8,1 MB
BESTANDSNAAM
14 juli.pdf

Wil je het boek lezen?14 juli in pdf-formaat? Goede keuze! Dit boek is geschreven door de auteur Eric Vuillard. Lezen 14 juli Online is nu zo gemakkelijk!



OMSCHRIJVING


Winnaar van de Prix Goncourt 2017**** de Volkskrant"Vuillard werpt steeds licht op onbekende details van de geschiedenis.'Voor de lezers van Laurent Binet en Olivier GuezEen ijzersterke reconstructie van de dag die alles betekende voor de Franse Revolutie en daarmee de Europese geschiedenisOp 28 april 1789 ontbrandde het vuur van de Franse Revolutie. Frankrijk was failliet en de inwoners kwamen om van de honger. In een fabriek waar gedreigd werd het loon van de werknemers te verlagen kwamen de arbeiders in opstand. Vervolgens hield een burgerwake in de lange angstige nacht van 13 juli de straten van Parijs bezet, en zodra de ochtend van 14 juli aanbrak was de revolutie echt begonnen.Vuillard dompelt ons onder in het tumult van die beroemde dag en wekt de grote opstand die in het collectieve geheugen staat gegrift tot leven. Vanuit het oogpunt van de naamloze menigte creëert hij een mozaïek van levens en lotgevallen die tezamen een realistisch, spannend beeld geven van deze belangrijke gebeurtenis.14 juli is een boek als een openbaring die ons eraan herinnert dat vrijheid ook universele gelijkheid betekent.De pers over De orde van de dag"Prix Gouncourt-winnaar Éric Vuillard schetst de kleinmenselijke waarheid achter grote gebeurtenissen. […] Deze schrijver heeft een bijzondere, indringende stem.' Trouw"Prachtige taal, filmisch in beeld gebracht.' **** De Standaard"In een schitterende, precieze en licht ironische stijl behandelt Vuillard cruciale momenten die leidden tot de Duitse annexatie van Oostenrijk in 1938.' NRC HandelsbladVuillard slaagt erin de lezer de geschiedenis als nieuw te laten ervaren.' Algemeen Dagblad


...nale feestdag van Frankrijk wordt gevierd op 14 juli (Frans: quatorze juillet) ... Kalender juli 2020 ... .Op deze dag wordt de bestorming van de Bastille-gevangenis gevierd, waarmee in 1789 de Franse Revolutie begon. Formeel is dit niet helemaal juist: men viert de eerste verjaardag van de bestorming van de Bastille, het feest van de Franse federatie. 14 juli is de 195e dag van het jaar (196e dag in een schrikkeljaar) in de gregoriaanse kalender. Hierna volgen nog 170 dagen tot het einde van het jaar. Gebeurtenissen. Alge ... Activiteiten 14 juli in Frankrijk | Franse nationale feestdag ... . Hierna volgen nog 170 dagen tot het einde van het jaar. Gebeurtenissen. Algemeen. 1966 - Richard Speck vermoordt acht verpleegsters in Chicago. ... Quatorze Juillet (Franse Nationale Feestdag). Datum: dinsdag 14 juli 2020. De nationale feestdag van Frankrijk is 14 juli : Quatorze Juillet. Op deze feestdag wordt de Franse Revolutie van 1789 herdacht. Franse officiële nationale feestdag (en dus vrije dag). Alle Fransen zijn dan vrol...



GERELATEERDE BOEKEN